Belka
Wtorek, 7 Maja 2024   imieniny: Ludmiła, Gizela, Benedykt
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Wszystko się może zdarzyć…

Data publikacji: 2019-06-26, Data modyfikacji: 2019-06-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Tu od pierwszego dnia otwierał się inny świat,tu panowały inne obyczaje i nawyki.Tu trwał dom, a w nim życie jak nigdzie i ludzie niezwykli…   Gimnazja w polskim systemie oświaty w obecnej formie pojawiły się 1 września 1999 roku. Od tego roku gimnazjum było drugim, obowiązkowym poziomem kształcenia w Polsce. Uczęszczała do niego młodzież w wieku 13-16 lat, która ukończyła sześcioletnią szkołę podstawową. Pierwszym rocznikiem, który chodził do gimnazjum, był rocznik 1986. Natomiast ostatnim jest rocznik 2003.W 2016 roku Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało projekt ustawy likwidującej gimnazja oraz przywracającej 8-klasową szkołę podstawową. Na gruncie przyjętych przepisów proces wygaszania gimnazjów rozpoczął się od roku szkolnego 2017/2018. Po 20 latach istnienia, w roku szkolnym 2018/2019 ostatni rocznik uczniów klas III ukończył naukę w gimnazjum. Powyższe motto, które jest wstępem do tego artykułu, to słowa absolwentki Publicznego Gimnazjum w Pławie - Patrycji Marut, które najlepiej oddają to, co działo się w naszej placówce przez ostatnie lata.Tegoroczna uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 była wyjątkową chwilą dla całej społeczności gimnazjalnej. Niecodzienna akademia była też okazją do wielu podsumowań i wspomnień. Nic więc dziwnego, że zaszczycili ją swoją obecnością wyjątkowi goście: Wójt Gminy Borowa - Stanisław Mieszkowski, Dyrektor Szkoły - Kazimiera Smoleń, Przewodniczący Komisji Oświaty - Norbert Stala, pierwszy Dyrektor Gimnazjum w Borowej - Adam Miraś, Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Borowej - Barbara Paluch-Tworek, starszy wizytator KO w Rzeszowie - Jadwiga Trzpis oraz ksiądz prałat - Józef Mróz.W tym jakże ważnym dniu nie zabrakło nauczycieli, rodziców, pracowników obsługi i administracji oraz koleżanek i kolegów z klasy ósmej, którzy w tym dniu również otrzymali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.

Pełna treść wiadomości na: borowa.pl/dla-mieszkancow/wydarzenia/435-wszystko-sie-moze-zdarzyc
borowa.pl, Źródło artykułu: borowa.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mielecki

Powiat mielecki – powiat z siedzibą w mieście Mielec, zlokalizowany w województwie podkarpackim na dwiema rzekami – Wisłą i Wisłoką. W skład wchodzą gminy Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Wadowice Górne oraz miasta Mielec, Przecław i Radomyśl Wielki.

W powiecie znajduje się kilka rezerwatów przyrody: Bagno Przecławskie, Buczyna, Końskie Błota i Pateraki. Nie zabrakło również wielu zabytków, m.in. urokliwy Dwór w Przecławiu, Wieża obronno-mieszkalna w Rzemieniu czy Dworek Oborskich w Mielcu.

Przez powiat przebiega wiele dróg powiatowych i wojewódzkich, dzięki czemu komunikacja z większymi miastami takimi, jak Kraków czy Rzeszów, jest bardzo dogodna. Ponadto w Mielcu znajduje się lotnisko.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola